Więźba Dachowa Impregnowana

Więźba dachowa Impregnowana


Więźba dachowa impregnowana – Poznań

Etap konstruowania dachu jest jednym z ważniejszych przy budowie domu. Więźba powinna być stabilna, dobrze zaprojektowana i wykonana z najwyższej jakości drewna. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Są nimi gatunek i klasa drewna oraz jego wilgotność i sposób impregnacji. Od tego zależy trwałość i wytrzymałość konstrukcji, jaką jest więźba. Klasa drewna powinna mieścić się w przedziale klasy C24 – C27 i takie właśnie jesteśmy w stanie Państwu zaoferować. Zakupu materiału na więźbę, jakim jest drewno, nie wolno lekceważyć. Łatwiej jest bowiem wymienić podłogę lub inne elementy domu niż dach.

Do wykonania więźby dachowej, również w Poznaniu najczęściej wykorzystuje się drewno sosnowe i świerkowe ze względu na ich cenę, która nie jest najwyższa. Nie umniejsza to ich jakości, a łatwość obróbki stanowi dużą zaletę. Można oczywiście też zdecydować się na modrzew, który jest bardzo trwały, ale na więźbę do domów jednorodzinnych nie ma potrzeby stosowania tak mocnego drewna. Te z drewna sosnowego i świerkowego wytrzymują ciężar dachówki ceramicznej lub cementowej.

Drewno powinno być nie tylko odpowiedniej klasy i odpowiednio suche – do 18% wilgotności. To zapewni wytrzymałość i trwałość konstrukcji, a także wpływa na jej odporność na działanie czynników mikrobiologicznych i różnego rodzaju szkodników. Dobrze osuszone drewno to bardzo ważna kwestia – wtedy nie pęka i nie deformuje się, jest bardziej odporna na zagrzybienie i pleśń.

Dodatkowo drewno powinno być dobrze zaimpregnowane i takie jest dostępne w Mazurskiej Fabryce Drewna. Używamy do procesu konserwacji drewna impregnatów najwyższej klasy. Jeżeli szukacie dobrej więźby dachowej w Poznaniu, tojesteśmy dobrym adresem.

Więźba dachowa Poznań – to właśnie u nas zrealizujecie Państwo zamówienie na drewno konstrukcyjne o niestandardowych wymiarach, a materiał dostarczymy na każdą budowę, w miarę możliwości dojazdu. Nowoczesny park maszynowy i konkurencyjne ceny są naszym atutem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.